Roma

Uzaklık: 290 Km - Eurostar Trainile 1saat 40 dakika

Milano

Uzaklık: 300 Km - Eurostar Trainile 2 saat 30 dakika

Venedik

Uzaklık: 250 Km - Eurostar Trainile 2 saat 50 dakika

KONUM

Hotel Rex Floransa’nın tarihi merkezinin kalbinde Floransa’nın müze, galeri ve benzeri turistik cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde kalan mükemmel bir lokasyondadır!!!

San Lorenzo Street Market ve Santa Maria Novella Tren İstasyonu’ndan (Floransa’nın ana tren istasyonudur)sadece bir kaç dakika yürüme mesafesinde olması, otelimizi, Floransa’nın tarihi merkezini gezmek isteyenler için de uygun bir seçenek haline getirmektedir.

Floransa Kathedralini ziyaret edin ve Brunelleschi'nin şaheserini kendi gözlerinizle görün,ya da Ponte Vecchio köprüsünde yürürken dondurmanızın tadına varın...

Lütfen interaktif haritanın yüklenmesini bekleyiniz…Mouse u kullanarak zoom yapabilir saga sola gidebilir tam ekran özelliğini kullanabilirsiniz .

Hotel Rex’enasılulaşırsınız

Tren ile : Otelimiz Floransa’nın ana tren istasyonu olan Santa Maria Novella’ya sadece 100 metre uzaklıktadır.Bu istasyon tüm Intercity ve Eurostar trenlerinin uğrak noktasıdır bu sayede Hotel Rex trenle seyahat eden gezginler için idealdir.

Araba ile : Hotel Rex’te aracınızı hemen yakındaki garaja ekstra ücret ile park edebilirsiniz. Lütfen aracınız ile gelecekseniz park yeri sağlamamız için otel personelimize ziyaretinizden önce bilgi veriniz.

Havaalanından araba ile : Floransa merkeze en yakın havalanı Florence Amerigo Vespucci Havaalanı’dır (2.5 km uzaklıkta) Bunun haricinde pek çok uluslararası uçuşun yapıldıgı ( Ryan Air uçuşları dahil) Pisa Galileo Galilei Havaalanı ise 80 km uzaklıktadır ( trenle yaklaşık 55 dakika) Trenlere kolay ulasım sayesınde uçakla bu havaalanına inen misafirlerimiz için de uygundur.

Michelangelo'nun Davud Heykeli- Galleria dell'Accademia

Uzaklık: 300mt
Orijinal Davud heykelini görmek için burayı ziyaret etmelisiniz. Taklitlerinden sakınınız ( Floransa’nın merkezinde Davud heykelinin birebir ölçülerinde 7 adet replikası bulunmaktadır). San Marco meydanından aşağı doğru yürüyerek Galleria dell'Accademia’ya ulaşabilirsiniz.

Duomo

Uzaklık: 200mt
Otelimizden çıktığınızda sağa ardından hemen sola döndüğünüzde az ileride Duomo’yu göreceksiniz. Floransa’nın tarihi merkezindeki bu göz alıcı bina kendisinden daha yüksek olan yapıların inşasına izin verilmeyerek şehirdeki cazibesini korumaya devam etmektedir.

Uffizi Gallerisi

Uzaklık: 400mt
The Uffizi gallerisi Arno nehri ve Ponte Vecchio’nun hemen yanıbaşındadır.Galeri önündeki uzun kuyrukları beklemek istemezseniz görevlilerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Piazzale Michelangelo ve Ponte Vecchio

Uzaklık: 400mt
Piazzale Michelangelo meydanından Floransa’Nın gözalıcı panoramic manzarasını seyredebilrsiniz. YA da bir diğer alternatifiniz Florans’nın en eski köprüsü olan Ponte Vecchio’da dondurmanızı yerken yürüyüş yapabilirsiniz.Bu her iki cazibe merkezi de şehir merkezinde Hotel Rex’ten sadece 400 metre uzaktadır.

uparrow